1. خانه
  2. chevron_left
  3. میزبانی آموزش مجازی

میزبانی آموزش مجازی

میزبانی آموزش مجازی با میزبانی سایر سامانه‌ها متفاوت است. دو مؤلفه پررنگ در میزبانی آموزش مجازی، حجم و ترافیک می‌باشد:

۱- در مؤلفه حجم باید فایلهایی که در قالب دروس یا تکالیف در سامانه بارگزاری می‌شود در نظر گرفته شود. در این مورد باید توجه داشت که تعداد دوره‌ها و دروس و دانش آموزان در محاسبه حجم تأثیر مستفیم دارند. مثلا یک آموزشگاه که دارای ۱۰ درس و ۳۰۰ دانش آموز است با آموزشگاهی که دارای ۳۰ درس و ۵۰۰ دانش آموز است در استفاده از حجم سرور تفاوت دارند. علاوه بر اینها در محاسبه حجم میزبانی آموزش مجازی نوع محتواها نیز بسیار موثر است. هرچه محتواها از نوع متن به انواعی همچون تصاویر و کلیپ تغییر کنند حجم استفاده از سرور میزبانی آموزش مجازی افزایش می‌یابد. علاوه بر این موضوع توانمندی تولیدکنندگان محتوا نیز در استفاده از حجم سرور مؤثر است. افرادیکه در این مورد متخصص بوده و یا روش‌های استاندارد آشنایی دارند می‌توانند حجم‌های بالا را بدون افت کیفیت به حجم پائین تغییر دهند.

نتیجه تصویری برای hosting

۲- میزبانی آموزش مجازی به ترافیک بستگی دارد که در آن نیز تعداد کاربران (معلمین، فراگیران و …) اهمیت دارد. در محاسبه ترافیک، تعداد کاربرانی که به سامانه وصل می‌شوند ضربدر تعداد محتواهایی که بارگزاری شده یا دانلود می‌شوند درنظر گرفته می‌شود. در واقع در محاسبه ترافیک میزبانی آموزش مجازی پارامتر حجم نیز مؤثر است. به عبارتی کل اطلاعاتی که در قالب محتوا به حجم سرور اضافه می‌شوند در قالب ترافیک به صورت چند برابری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

ملاحظه می‌شود که انتخاب معماری مناسب سرور میزبانی آموزش مجازی نیاز به بررسی دقیق نیازمندی و روش استفاده آموزشگاه دارد. بنابراین شرکت توسعه فناوری اطلاعات یامین به مشتریانی که نیاز به این نوع خدمات داشته باشند ابتدا مشورت لازم را جهت در نظر گرفتن پلن مناسب ارائه می‌دهد تا در حین عملیات نیاز به کمترین تغییر داشته باشند. لذا برای ارائه خدمات میزبانی پلن‌های پویایی را در نظر گرفته است تا با انعطاف لازم بتواند به نیازهای مشتریان پاسخ دهد.

جهت دریافت مشورت نسبت به پلن‌های میزبانی یا دریافت خدمات میزبانی با یکی از راه‌های ارتباطی تماس حاصل فرمائید.

فهرست